Z wielką radością przedstawiam Państwu video pierwszej części niezwykłego koncertu, który rok temu zagrałem z okazji kanonizacji naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły czyli Papieża – Św. Jana Pawła II.
Koncert odbył się we wspaniałej atmosferze Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w dzień samej kanonizacji – 27 kwietnia 2014. Koncert ten, nazwany “Co mu w Duszy Grało”, składał się z 5 części – improwizowanych fortepianowych obrazów muzycznych opowiadających o życiu Św. Jana Pawła II, dla których mottem były najsłynniejsze cytaty z jego homilii, z pielgrzymek papieskich do Polski. Mottem da części pierwszej jest najsłynniejsze zdanie z pierwszej pielgrzymki JP II do Polski, wypowiedziane 2 czerwca 1979 roku w Warszawie: “Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!“ Słowa te, które poruszyły dogłębnie wszystkich, do których dotarły, stały się symbolicznym początkiem wielkich zmian w Polsce, zmian, które doprowadziły w końcu do obalenia systemu komunistycznego.
Niebawem obchodzić będziemy 36 rocznicę wypowiedzenia przez Papieża Polaka tych znamiennych słów.
Muzyka moja, będąca w całości fortepianową improwizacją, wykorzystuje motywy polskiej tradycji sakralnej i ludowej, a w tym szczególnie odnosi się ona do ukochanych Św. Janowi Pawłowi II pieśni góralskich.
Koncert zaś, którego projektu pomysłodawcą i autorem jest niezwykły kapłan ks. dr. Grzegorz Harasimiak, stał się muzycznym wydarzeniem roku w diecezji Szczecińsko Kamieńskiej.
Serdecznie zapraszam! Dalsze części nagrań video z tego koncertu są już w przygotowaniu i zaprezentowane zostaną w najbliższym czasie.
Pokaz umiejętności lotniczych, odlatujących właśnie do ciepłych krajów szpaków. Warto było to sfilmować. Przedstawiam i zapraszam na pokaz “Sztuki fruwania“ połączony z moją muzyką fortepianową. Utwór zaś nazywa się właśnie „Flying, Part 3″ i pochodzi […]
153 lata temu, 22 stycznia 1863 roku wybuchło w Warszawie, stolicy Królestwa Polskiego pod zaborem rosyjskim Powstanie Styczniowe. Polska inteligencja, szlachta i lud porwały się do nierównej, szaleńczej walki przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Po stoczeniu ponad […]
Dawno temu, gdy Dunajec był jeszcze rzeką dosyć czystą a na łąkach Sądecczyzny rosły w lipcu tysiącami polne maki i chabry, dostałem po moim Dziadku aparat fotograficzny. Moje pierwsze zdjęcia, które ujrzałem po wywołaniu filmu […]